Zadbaj o wizytówkę swojej posesji. Jak zaaranżować podjazd i ogrodzenie?

Front działki stanowi wizytówkę całej posesji, dlatego też warto zadbać o to, by prezentował się estetycznie. Głównymi elementami są w tym przypadku podjazd i ogrodzenie, które dodatkowo spełniają istotne funkcje praktyczne.

W tym artykule podpowiadamy, o czym warto pamiętać, aranżując podjazd i ogrodzenie.

Wygodny i estetyczny wjazd na posesję

W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby wjazd na posesję był wygodny i przestronny. Najlepiej zaprojektować prosty podjazd, który będzie prowadził bezpośrednio z ulicy do garażu, chociaż nie zawsze mamy taką możliwość. Niemniej warto starać się unikać zbędnych manewrów. Ważna jest również szerokość wjazdu. Im bardziej przestronny, tym łatwiej będzie zaparkować samochód. Tutaj jednak znów musimy dostosować się do ilości miejsca, jakim dysponujemy na naszym podwórku. Zalecana minimalna szerokość podjazdu to ok. 3 metry.

Bardzo ważny jest również dobór materiału, z którego wykonany zostanie podjazd. Wpłynie to nie tylko na jego funkcjonalność i trwałość, ale przede wszystkim estetykę. Klasycznym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest oczywiście kostka brukowa. Jest popularna ze względu na bardzo dobre parametry techniczne oraz mnogość kolorów, kształtów i rodzajów powierzchni. Dużym zainteresowaniem cieszą się także płyty wielkoformatowe, które pozwalają na stworzenie spójnej i modnej aranżacji, dopasowanej do nowoczesnych budynków. Większy format to zachowanie trwałości betonu w eleganckiej formie, dodatkowo jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór nie tylko kostki brukowej, ale i granitowej, a także coraz bardziej popularne płyty wielkoformatowe. Oferujemy produkty tylko sprawdzonych producentów z wieloletnią gwarancją.

Solidne i atrakcyjne wizualnie ogrodzenie posesji

Ogrodzenie spełnia wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim stanowi pierwszą barierę, uniemożliwiającą wstęp na posesję osobom niepowołanym. W ten sposób chronimy swoją prywatność oraz cały domowy majątek. Oprócz tego ogrodzenie wyznacza granice naszej działki i wraz z innymi elementami architektonicznymi tworzy spójną całość. Powinno być więc dopasowane do wszystkich innych obiektów występujących na froncie działki, w tym przede wszystkim do podjazdu.

Również w przypadku ogrodzenia bardzo ważny jest dobór odpowiednich materiałów. Muszą być one odporne na trudne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży pustaków i cegieł łupanych. Ogrodzenie łupane wyróżniają się wyjątkową trwałością; charakteryzują się niską nasiąkliwością, są mrozoodporne i wilgocioodporne oraz wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i działanie promieni UV. Natomiast dzięki bogatej kolorystyce można je dowolnie zaaranżować, łatwo skomponuje się zarówno z ogrodem, jak i architekturą domu oraz przestrzenią przydomową. Przypomina naturalny kamień, dlatego kolejną zaletą ogrodzenia łupanego jest jego wysoka estetyka.

Posted on