Czy wzory z kostki brukowej są modne?

Rodzaj nawierzchni jest niezwykle ważnym elementem, który znacząco poprawia estetykę oraz wygodę poruszania się pojazdów i ludzi. Pomysłów na jej wykonanie jest wiele. Od lat olbrzymią popularnością cieszą się nawierzchnie z kostki brukowej. Jest ona często wybierana, ponieważ pozwala na uzyskanie bardzo solidnej struktury, która jest odporna na przeciążenia oraz czynniki atmosferyczne. Solidność realizacji jest niezwykle kluczowa. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że w razie zmiany koncepcji lub przebudowy, kostkę można wygodnie rozebrać i położyć na nowo z tym samych elementów. Nawierzchnia brukowa bardzo dobrze wkomponowuje się w dowolne otoczenie. Do wyboru są kostki z granitu, betonu lub piaskowca. Czy wzory z kostki brukowej są nadal modne i czy warto się na nie zdecydować?

Wzory z kostki a moda

Kostka brukowa ze względu na szeroką gamę kolorystyczną pozwala na stworzenie urozmaiconych kompozycji. Nawierzchnię wykonujemy z reguły raz na wiele lat, warto więc dobrze przemyśleć projekt. To, czym powinniśmy kierować się w pierwszej kolejności to ponadczasowy styl. Owszem, pewne modne rozwiązania warto niekiedy zastosować, jednak przede wszystkim kierujmy się uniwersalnością. Układanie nawierzchni z kostki brukowej pozwala uzyskać na niej pewne wzory. Mogą to być figury geometryczne lub np. ornamenty kwiatowe. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu różnych odcieni kostki można np. zaakcentować centralną część placu, podkreślić urok krzewu, a także optycznie rozszerzyć albo skrócić przestrzeń. Można także bardzo zgrabnie oddzielić wizualnie pewne części posesji. Jest to możliwe poprzez wybór odpowiedniego odcienia kostki lub poprzez schemat jej układania. Istotnym elementem, dotyczącym wzorów z kostki brukowej, jest to, że im bardziej będzie on skomplikowany, tym cena usługi może znacznie wzrosnąć. Kolejną ważną rzeczą jest fakt, że niektóre wzory wyglądają dobrze dopiero na dużych powierzchniach. Ponadto pamiętać należy, że projektując schemat na nawierzchnię, nie powinien on przytłaczać reszty posesji. Nawierzchnia z kostki brukowej powinna współgrać z otoczeniem.

Obecna moda na minimalizm w kwestii układania wzorów promuje proste formy geometryczne. Klienci mogą skorzystać z porad wykwalifikowanego personelu firmy DARBUD, który pomoże wybrać najlepsze rodzaje i kolory na nowy podjazd, chodnik lub ścieżkę.

Posted on