Jak dbać o płyty tarasowe, by służyły nam dłużej?

Płyty tarasowe najczęściej produkowane są z betonu i znajdują zastosowanie także wokół posesji, m.in. do wykonywania estetycznych i solidnych obejść wokół nieruchomości. Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób o nie dbać, aby nawet pomimo upływu czasu wciąż prezentowały się świetnie.

Regularność przede wszystkim

Dbanie o płyty tarasowe to przede wszystkim kwestia tego, aby czyścić je regularnie i nie pozostawiać zanieczyszczeń na nich przez zbyt długi czas. Powód jest prosty: zabrudzenia pozostawiona na długo, a także zaniedbane płyty tarasowe są zdecydowanie trudniejsze do wyczyszczenia i taki proces będzie zajmował po prostu więcej czasu.

Odpowiednie środki czystości

Warto wyposażyć się również w dedykowane dla danej powierzchni preparaty. Producenci oferują produkty do różnych nawierzchni, w tym do klinkieru, gresu, kamienia, a także betonowych płyt tarasowych. Ich składy są dobrze dobrane pod tym względem, choć należy pamiętać o tym, aby stosować je dokładnie wedle zaleceń producenta. Zazwyczaj wymagają one odpowiedniego oraz dokładnego zebrania preparatu wraz z brudem i obfitego spłukania powierzchni. 

Z naszej strony zalecamy też, aby zwracać uwagę na składy takich preparatów. Dobrze, aby były one możliwie jak najbardziej naturalne i tym samym bezpieczne dla środowiska. W naszym składzie kostki brukowej w Moszczance posiadamy w ofercie specjalistyczną chemię do kostki brukowej i płyt tarasowych. Efekty stosowania można zobaczyć tutaj: zmywacze i impregnaty - efekty stosowania. Jeśli jednak nie mamy w domu żadnego specjalistycznego preparatu, to dobrze sprawdzi się również woda z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Prawdopodobnie taka mieszanka nie pozwoli pozbyć się głębszych zanieczyszczeń, jednak dobrze poradzi sobie z tymi powierzchniowymi.

Prawidłowe impregnowanie

Dbanie o płyty tarasowe to również kwestia ich impregnacji. Specjalne środki zabezpieczą je przed powstawaniem nieestetycznych plam oraz wykwitów, przy czym także i tu konieczne jest wybranie środka dedykowanego stricte do danego materiału. Jak widać dbanie o wygląd płyt tarasowych wymaga przede wszystkim systematyczności, czyli tego, aby troszczyć się o nie na bieżąco. W przeciwnym razie pojawią się na nich zanieczyszczenia, które będą zdecydowanie trudniejsze do usunięcia.

Posted on